Dolnośląska Szkoła Wyższa organizuje cykl bezpłatnych webinarów online. Specjalny webinar online dla uczniów i studentów - jak się uczyć, aby się nauczyć - odbędzie się 27 maja. Z kolei 3 czerwca psycholog dr Anetta Pereświet-Sołtan opowie, jak poradzić sobie ze stresem na maturze.
Webinary online co środę lub wtorek prowadzone są przez wykładowców uczelni na FB w grupie Wiedza mnie uskrzydla#DSW od końca kwietnia br.
Pierwszy z nich prowadził Bartosz Janiczek - fotograf-freelancer, fotoreporter i wykładowca Dolnośląska Szkoła Wyższa. Opowiedział czym jest fake news, kto go tworzy i w jakim celu. Psycholog dr Beata Rajba podczas drugiego webinaru opowiedziała o tym jak pokonać lęk, który towarzyszy nam w czasach koronawirusa. Trzeci webinar pokazywał, jak uczyć się języków obcych nie wychodząc z domu. Czwarty warsztat online był poświęcony metodzie SCRUM i możliwości jej wykorzystania w nauczaniu zdalnym. Dla wszystkich, którzy nie brali udziału w webinarach, zamieszczono filmiki, które można obejrzeć na FB w grupie Wiedza mnie uskrzydla#DSW.
Praca z domu to umiejętność. Można się jej nauczyć?
Najbliższy bezpłatny webinar online 12 maja będzie dotyczył pracy zdalnej, która od kilku tygodni stała się powszechna. Nie wszyscy jednak chwalą sobie home office. Podczas webinaru Maciej Jonek, psycholog, specjalista od nauczania zdalnego, wykładowca DSW opowie jak pracować z domu tak, by dobrze wykonywać swoje obowiązki, nie złościć się na siebie gdy spędzamy za dużo czasu na Faceboku i jak kończyć dzień z przekonaniem, że zrobiliśmy coś wartościowego.
Kolejny webinar (20 maja) poprowadzi dr Beata Rajba, która postara się odpowiedzieć na pytania - jak być dobrym partnerem/partnerką, mężem/żoną, rodzicem i pracownikiem w czasach pandemii? Jakie oblicza ma czas #zostajewdomu?
Wsparcie dla uczniów, studentów, maturzystów
Uczelnia przygotowała też specjalne webinary dla uczniów i studentów. Jeden z nich to odpowiedź na pytanie jak się uczyć, żeby się nauczyć? Ten warsztat online odbędzie się 27 maja, o godz. 12. Webinar pokaże zasady, których przestrzeganie ułatwia szybką i skuteczną naukę oraz utrwalanie już znanych wiadomości. Dzięki poznanym technikom bez trudu będzie można zapamiętać daty i inne ciągi cyfr oraz słów, szybciej przypomnieć sobie treści przeczytane w podręczniku i skuteczniej kojarzyć ze sobą zagadnienia pochodzące z różnych działów danego przedmiotu. Taka wiedza przyda się nie tylko podczas bieżących sprawdzianów i na maturze, ale również w niedługiej przyszłości - podczas sesji egzaminacyjnych na studiach. Prowadzi go Beata Andrzejewska z DSW.
Z myślą maturzystach przygotowano warsztat online, podczas którego psycholog dr Anetta Pereświet-Sołtan opowie o technikach radzenia sobie ze stresem, którego w tym roku maturzyści mają znacznie więcej ze względu na zmianę terminu egzaminów i pandemię koronawirusa. Ekspertka podpowie co należy zrobić, by nerwy stały się źródłem pozytywnej energii.
W razie pytań, zapraszamy do kontaktu: