Zajęcia online cieszą się większą frekwencją niż te przeprowadzane w salach wykładowych. Studenci Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu od 21 marca 2020 r. uczą się w tzw. wirtualnych pokojach, gdzie mogą spotkać się i dyskutować z wykładowcami.
Do czasu rozpoczęcia pierwszych zajęć online, przeprowadzono szkolenia dla ponad 160 wykładowców i pracowników administracyjnych. Dzięki temu w jeden weekend miało miejsce 1014 godzin wykładów i zajęć online, głównie przy wykorzystaniu aplikacji MS Teams, która pozwala m.in. na wyświetlanie prezentacji, filmów, przeprowadzanie testów oraz pracę w grupach oraz zadawanie pytań i interakcję uczestników.
Cieszę się, że udało nam się sprawnie przejść z wykładów stacjonarnych na zajęcia zdalne. Pracujemy w trybie synchronicznym z wykorzystaniem z Microsoft Teams oraz pakietem Office 365, czyli zajęcia odbywają się ze studentami zgodnie z harmonogramem, tak jak miały się odbywać w salach DSW. Wykładowcy tworzą wirtualne pokoje z nazwą przedmiotu, zapraszają studentów, prowadzą zajęcia z wykorzystaniem kamer i mikrofonów, udostępniają pulpity, dokumenty Word, Excel do pracy grupowej i wszyscy pracują razem przez Internet"
- mówi Stanisław Lota, wykładowca na kierunku IT, specjalista e-learningu.
"Od 2 tygodni funkcjonujemy w nowej rzeczywistości. Nie tylko w kraju, ale także w naszych domach musieliśmy nauczyć się nowego życia. Życia w znacznej części online. Zdalna edukacja to wielkie wyzwanie dla nas wszystkich - wykładowców, studentów. Ale wszyscy podejmujemy to zadanie"
- mówi dr Joanna Minta Dziekan Wydziału Studiów Stosowanych DSW.